Jak możemy Ci pomóc we wdrożeniu PPK?

      
    
PPK / 2019-02-18 / autorzy: Generali Investments

Twoje obowiązki, nasze usprawnienia

Instytucja, która będzie prowadziła PPK w Twojej firmie, weźmie odpowiedzialność za pieniądze Twoje i Twoich pracowników. Będzie też czuwała nad przekazywaniem i monitorowaniem składek. Dlatego – wybierz mądrze.

Będziesz wybierać wśród wielu oferentów. Zwróć uwagę, jak długo dana instytucja funkcjonuje na rynku, czy ma pozwolenie na działanie od Komisji Nadzoru Finansowego oraz co oferuje w ramach współpracy.
Twoi pracownicy będą wpłacać składki na PPK przez kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Dlatego ważne, by wybrana instytucja wykazywała się dobrymi długoterminowymi wynikami.

 

Co proponujemy

Ustawa nakłada na Ciebie wiele obowiązków związanych z prowadzeniem PPK – m.in. pobieranie składek od pracowników czy umożliwianie im zlecania wypłat z PPK. Przeanalizowaliśmy dokładnie te czynności – możemy Cię w nich wspomóc.

Program do monitorowania składek

  • Udostępniamy Ci program, który uprości i przyspieszy przekazywanie informacji o składkach na PPK. Nasze narzędzie współpracuje z większością systemów kadrowych.

System do składania dyspozycji

  • Twoim pracownikom udostępniamy system online, w którym w prosty sposób zobaczą zgromadzone na PPK środki lub będą mogli złożyć dyspozycję wypłaty pieniędzy z PPK.

 

Co jeszcze możemy Ci zaproponować

  • Opracujemy kompletną dokumentację przystąpienia firmy do PPK – umowę i wnioski pracowników.
  • Zredagujemy informację o PPK skierowaną do Twoich pracowników.
  • Przeprowadzimy szkolenia dla osób, które koordynują PPK w Twojej firmie.
  • Udostępnimy kontakt bezpośrednio do specjalisty, który udzieli Tobie i Twoim pracownikom niezbędnych informacji.
  • Przygotujemy niezbędne raporty związane z prowadzeniem PPK w Twojej firmie dla Komisji Nadzoru Finansowego i Polskiego Funduszu Rozwoju.
  • Przygotujemy coroczny raport o sytuacji rynkowej, wynikach subfunduszy i prognozach rynkowych.