Generali Akcje Małych i Średnich Spółek zwycięzcą ALFY 2024

      
    
Aktualności / 2025-04-02 / autorzy: Generali Investments

Generali Akcje Małych i Średnich Spółek zdobył nagrodę Alfa Analiz Online za 2024 rok.

Dzięki temu możemy z dumą mówić, że według Analiz Online jest to najlepszy subfundusz akcji polskich małych i średnich spółek w swojej grupie porównawczej w 2024 roku. To dla nas ważne wyróżnienie – okazja do radości i dodatkowa dawka motywacji na kolejne miesiące.

Dziękujemy całemu Departamentowi Zarządzania Instrumentami Udziałowymi, a w szczególności Maciejowi Kikowi, który od 13 lat zarządza portfelem Generali Akcje Małych i Średnich Spółek.

Nie tylko wynik decyduje o sukcesie

Chociaż skuteczność funduszy inwestycyjnych najczęściej oceniamy na podstawie wyniku, to nie jest on jedynym czynnikiem decydującym o sukcesie. Analizy Online swoje nagrody Alfa przyznają tym subfunduszom, które nie tylko w danym roku odnotowały zyski wyższe niż konkurencja o zbliżonej polityce inwestycyjnej. Liczy się także wysoka relacja zysku do ryzyka w różnych horyzontach czasu. Oczywiście największe znaczenie mają wyniki osiągnięte przez subfundusz w ostatnim roku, ale wpływ na ostateczny rezultat mają też stopy zwrotu i ich zmienność z lat poprzednich.

Aktualne informacje o Generali Akcje Małych i Średnich Spółek

Dwa subfundusze dłużne na podium Alf 2024

Miejsca na podium Alf 2024 zdobyły także nasze dwa subfundusze dłużne – Generali Obligacji Krótkoterminowy oraz SGB Obligacji Uniwersalny odpowiednio w grupach polskich papierów korporacyjnych i polskich papierów dłużnych krótkoterminowych.

Zasłużone gratulacje kierujemy także do Departamentu Zarządzania Instrumentami Dłużnymi, w którym za oba te subfundusze odpowiada Aleksander Szymerski.

Aktualne informacje o Generali Obligacji Krótkoterminowy

Aktualne informacje o SGB Obligacji Uniwersalny

 

 

INFORMACJA PRAWNA

Jest to informacja reklamowa. Materiał został przygotowany przez Generali Investments Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. („Towarzystwo”). Materiał nie jest dokumentem informacyjnym wymaganym na mocy przepisów prawa i nie zawiera informacji wystarczających do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Przed podjęciem decyzji inwestycyjnych należy zapoznać się z Dokumentem zawierającym kluczowe informacje (KID), Informacją dla Klienta AFI, Prospektem Informacyjnym w zakresie dotyczącym danego Subfunduszu. Wymienione dokumenty, sporządzane w języku polskim, zawierające szczegółowe informacje w zakresie: polityki inwestycyjnej, czynników ryzyka, zasad zbywania i odkupowania jednostek uczestnictwa, praw uczestników dostępne są u dystrybutorów, w siedzibie Towarzystwa oraz na stronie internetowej: https://www.generali-investments.pl/contents/pl/klient-indywidualny/dokumenty Informacje o pobieranych opłatach manipulacyjnych znajdują się w tabeli opłat dostępnej u dystrybutorów, w siedzibie Towarzystwa oraz na stronie internetowej https://www.generali-investments.pl/contents/pl/klient-indywidualny/tabela-oplat

Inwestując w Subfundusz uczestnik nabywa jednostki uczestnictwa, a nie aktywa bazowe będące przedmiotem inwestycji Subfunduszu. Korzyściom wynikającym z inwestowania towarzyszą także ryzyka. Uczestnik musi się liczyć z możliwością zmniejszenia lub utraty całości lub części zainwestowanych środków. Indywidualna stopa zwrotu z inwestycji nie jest tożsama z wynikami inwestycyjnymi Subfunduszu i jest uzależniona od wartości jednostki uczestnictwa w momencie jej zbycia i odkupienia przez Subfundusz oraz od poziomu pobranych opłat manipulacyjnych i podatku obciążającego dochód z inwestycji. Opodatkowanie zależy od indywidualnej sytuacji klienta i może ulec zmianie w przyszłości. Prezentowane stopy zwrotu mają charakter historyczny. Towarzystwo ani Fundusz nie gwarantują osiągnięcia celu inwestycyjnego oraz podobnych wyników w przyszłości.

Na zasadach określonych w Statutach Funduszy Subfundusze mogą lokować powyżej 35% aktywów w papiery wartościowe emitowane, poręczane lub gwarantowane przez Skarb Państwa, Narodowy Bank Polski, jednostki samorządu terytorialnego, państwa członkowskie Unii Europejskiej, jednostki samorządu terytorialnego państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa należące do OECD lub międzynarodową instytucję finansową, której członkiem jest Rzeczpospolita Polska lub co najmniej jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Na zasadach określonych w Prospektach Funduszy - ze względu na skład portfeli Subfunduszy oraz realizowaną strategię zarządzania - Wartość Aktywów Netto poszczególnych Subfunduszy może podlegać dużej zmienności.

Informacje zamieszczone w niniejszym materiale nie stanowią: oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego, udzielania rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych, jak również nie stanowią informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną lub rekomendacji inwestycyjnej, a także nie są formą doradztwa finansowego, podatkowego lub prawnego.

Generali Investments Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., z siedzibą w Warszawie (00-082), przy ul. Senatorskiej 18 działa na podstawie decyzji Komisji Papierów Wartościowych (obecnie: Komisja Nadzoru Finansowego) z dnia 1 czerwca 1995 r. Towarzystwo wpisane jest do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejestrowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000050329, NIP: 527-10-24-937 i kapitał zakładowy 21 687 900,00 PLN, opłacony w całości.

Niniejszy materiał został opracowany według stanu na dzień 2 kwietnia 2025.