Grzegorz Piwowar Prezesem Generali Investments TFI

      
    
Aktualności / 2019-09-16 / autorzy: Generali Investments

Rada Nadzorcza Generali Investments TFI SA powołała Grzegorza Piwowara na stanowisko Prezesa Zarządu Generali Investments TFI SA. Obejmuje on tę funkcję z dniem 16 września 2019 roku.

 

Grzegorz Piwowar zastąpi Małgorzatę Górę-Dubielę, która zrezygnowała z tego stanowiska.

 

Grzegorz Piwowar jest doświadczonym menedżerem na rynku finansowym. Przez 10 lat był wiceprezesem Zarządu w Banku Pekao SA, a wcześniej członkiem Zarządu w Banku BPH. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek, m. in. był przewodniczącym Rady Nadzorczej Pioneer Pekao Investment Management SA Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki.

 

Wraz z innymi członkami Zarządu: Zbigniewem Jakubowskim, Małgorzatą Popielewską i Kazimierzem Fedakiem, a także całym zespołem Generali Investments TFI, Grzegorz Piwowar będzie pracował nad zaktualizowaniem strategii biznesowej i kontynuacją zrównoważonego rozwoju Generali Investments TFI.

 

Luciano Cirinà, Dyrektor Generalny Regionu Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja oraz Prezes Generali CEE Holding, mówi: „Z przyjemnością witamy Grzegorza Piwowara na jego nowym stanowisku, na którym jego wiedza jest kluczowa dla silnego, dalszego rozwoju naszej firmy. Nasze zaangażowanie na polskim rynku ewoluowało w ciągu ostatnich lat, a wierzymy, że w najbliższym czasie nasz zespół zapewni jeszcze lepsze wyniki dzięki innowacyjnym, dostępnym i spersonalizowanym usługom. Dziękuję również Pani Małgorzacie Górze-Dubieli za jej zaangażowanie w rozwój firmy, a także za jej znaczny wkład w proces dołączania firmy do rodziny Generali. Życzę jej wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i zawodowym.”

 

Josef Beneš, Prezes Generali Investments CEE i Przewodniczący Rady Nadzorczej Generali Investments TFI SA komentuje: „Cieszę się, że Grzegorz Piwowar dołączył do nas, obejmując stanowisko kierownicze. Dzięki wzmocnieniu naszej pozycji na rynku, Generali będzie nadal oferować swoim klientom w Polsce najlepsze w swojej klasie rozwiązania w zakresie inwestycji i ochrony finansowej.”

 

Grzegorz Piwowar, Prezes Generali Investments TFI SA stwierdza: „Jestem zaszczycony, że będę prowadzić Generali Investments TFI do następnego rozdziału w jego rozwoju. Naszą wartością jest doświadczenie i efektywność w zarządzaniu aktywami oraz wiedza o potrzebach naszych inwestorów, dodajemy teraz do tego dostęp do prawdziwie globalnej platformy.”