Masz jeszcze szansę, aby skorzystać z okazji w tym roku i zyskać dodatkowe pieniądze

      
    
Niezależnie o finansach / 2017-12-05 / autorzy: Diana Litwin-Dolezińska

Do końca roku pozostało kilka dni, a to oznacza, że jeszcze masz szansę, aby skorzystać z okazji i dodatkowo zyskać. Jeżeli do końca roku założysz IKZE, to już niedługo wpłatę odliczysz od podatku, co pomoże Ci zyskać dodatkowe pieniądze.

Jeszcze nie wymyślono lepszego sposobu, aby za oszczędzanie na emeryturę dostać od fiskusa zwrot.

Maksymalna kwota, jaką w 2020 roku można wpłacić na IKZE, to 6 272,40 zł. Z tego tytułu możesz uzyskać ulgę podatkową w maksymalnej kwocie:

       

1066,31 zł podatek wg skali progresywnej 17%
1191,76 zł – podatek wg skali liniowej 19%,
2007,17 zł – podatek wg skali progresywnej 32%.

 

Jeżeli nie masz jeszcze IKZE, to co roku tracisz szansę na odpis

W każdym roku bezpowrotnie nie bierzesz od fiskusa nagrody za myślenie o swojej przyszłości.

Jeszcze nic straconego – IKZE możesz założyć w kilka minut i nawet wcale nie musisz  odchodzić od komputera.

Poznaj szczegóły i wejdź na stronę: https://generali-investments.pl/contents/pl/klient-indywidualny/ike-ikze. Dzięki temu zyskasz jeszcze więcej, bo unikniesz standardowej opłaty za otwarcie rejestru.

Tylko do końca roku masz czas, aby wykorzystać ten jeden sposób i zyskać dodatkowe pieniądze.

Wpłata na konto IKZE musi wynosić minimum 100 zł. Pamiętaj, że wybierając ten produkt, samodzielnie decydujesz o częstotliwości wpłat.

Na IKZE nie ma bowiem obowiązku regularnych wpłat. Możesz nawet cały limit wpłacić jednorazowo. Pamiętaj jedynie o tym, aby to zrobić przed końcem roku!

 

Jak skorzystać z okazji i dodatkowo zyskać?

Każdy z nas może mieć jedno IKZE. Jeżeli jeszcze nie korzystasz z tego produktu oraz nie jesteś klientem Generali Investments TFI, przez co nie masz elektronicznego dostępu do Serwisu Transakcyjnego, również masz możliwość, aby zrobić to całkowicie online.

W takim przypadku wejdź na stronę https://ikze.generali-investments.pl/ike/register.

Czego potrzebujesz, aby założyć IKZE

Założenie IKZE przez stronę online zajmie Ci nie więcej niż kilka minut. Wystarczy mieć w zasięgu ręki telefon, dowód osobisty, numer swojego konta w banku oraz dostęp do e-maila.

  • W pierwszym kroku podaj swoje podstawowe dane wraz z numerem telefonu, aby system mógł Ci przesłać SMS wraz z kodem do autoryzacji.
  • Gdy już przejdziesz do rejestracji, zaznacz pole, że nie posiadasz tego produktu w innej instytucji.
  • W następnej kolejności wybierz odpowiedni wariant, w jakim chcesz oszczędzać. Możesz skorzystać z rozwiązania Umiarkowanego, Dynamicznego, Bezpiecznego lub z wariantu Indywidualnego. Wybierając ostatni z nich, będziesz mieć możliwość samodzielnego doboru funduszy wchodzących w skład Twojego IKZE. W szczegółowym opisie zaobserwujesz, w jaki sposób poszczególne składniki są lokowane i dopasowywane do wieku oszczędzającego. Proporcje inwestycji zmieniają się wraz z wiekiem właściciela IKZE. Z reguły pieniądze inwestowane są dynamiczniej w młodym wieku. Im bardziej dojrzały wiek, tym skład portfela bezpieczniejszy. W wariancie bezpiecznym decydujesz od razu, aby skład Twojego IKZE opierał się na alokacji tylko w najmniej ryzykowne składniki. Wariant ten został przygotowany dla osób, które nie lubią podejmować ryzyka i chcą bezpiecznie oszczędzać na emeryturę, nie oczekując przy tym bardzo dużej stopy zwrotu.
  • Wypełniając formularz online, należy podać numer rachunku bankowego, przy czym musisz pamiętać, aby na końcu z tego samego konta zrobić przelew.
  • W tym kroku czeka Cię jeszcze o wypełnienie standardowego testu odpowiedniości, dzięki któremu można uzyskać pozytywną ocenę. Będzie to oznaczało, że nabywanie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych stanowi dla Ciebie dobry wybór. Potem system poprosi Cię o podanie swoich danych z dowodu osobistego.
  • Następnie podaj kwotę do przelewu. Pierwsza wpłata to minimum 100zł.
  • Pod koniec jeszcze standardowa procedura, czyli wypełnienie krótkiej ankiety AML. Wskaż w niej cel inwestycji, charakter stosunków gospodarczych i źródło pochodzenia środków. Zaakceptuj warunki i regulaminy, a potem jednym przyciskiem potwierdź wszystko i autoryzuj dane.
  • Zrobione!

Autoryzacja danych wygeneruje zlecenie nabycia i utworzenie konta w Systemie Transakcyjno-Informacyjnym Genrali Investments.

 

Jak zrobić przelew na IKZE?

 Pobierz wzór przelewu na IKZE

 


Diana Litwin-Dolezińska - autorka bloga „Pieniądz jest Kobietą”.

Chętnie podzieli się z Tobą sposobami na lepszą organizację finansów osobistych, zwiększanie zarobków i rozwój osobisty.