Generali inwestuje w Union Investment TFI

      
    
Aktualności / 2018-10-22 / autorzy: Generali Investments

Jeszcze silniejsza pozycja na rynku, dalsze zwiększenie skali działania oraz niezmienna koncentracja na klientach – takie są spodziewane efekty strategiczne podpisanej dziś umowy przejęcia przez Grupę Generali 100% udziałów w Union Investment TFI.

Ogłoszona transakcja ma charakter warunkowy. Do jej finalizacji, planowanej w pierwszej połowie 2019 roku, konieczne jest uzyskanie akceptacji odpowiednich instytucji regulujących tego typu transakcje, w tym Komisji Nadzoru Finansowego.

Union Investment TFI jest największym niezależnym towarzystwem inwestycyjnym działającym na rynku polskim od 1995 r. Od tego czasu firma jest rozwijana przez zespół doświadczonych zarządzających, którego skład przez lata ulegał jedynie niewielkim zmianom. Obecnie Union Investment TFI zarządza aktywami o wartości ponad 14 mld. Na ofertę rynkową firmy składa się 30 funduszy inwestycyjnych, zarówno otwartych jak i zamkniętych, rozwiązania asset management i oparte na funduszach produkty emerytalne, takie jak IKZE, IKE i PPE.

Fundusze i rozwiązania przygotowane przez Union Investment TFI zajmują od lat czołowe miejsca w rankingach specjalistycznych, a Towarzystwo może szczycić się wieloma prestiżowymi nagrodami branżowymi.

Generali jest niezależną włoską Grupą, działającą na rynkach międzynarodowych. Plasuje się wśród wiodących na świecie ubezpieczycieli i zarządzających aktywami i działa w ponad 50 krajach z rocznym przypisem składki w wysokości ponad 68 mld EUR w 2017. Z ponad 71 000 pracowników na świecie i 57 milionami klientów Grupa Generali ma wiodącą pozycję w Europie Zachodniej i coraz silniej zaznacza swoją obecność  na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) oraz w Azji. W Austrii, CEE i Rosji Grupa działa w 12 krajach poprzez Biuro Regionalne Austrii, CEE i Rosji (zlokalizowane w Pradze) i jest jednym z trzech największych ubezpieczycieli w regionie. Generali działa w Polsce od 1998 roku.

Luciano Cirinà, Dyrektor Regionalny Austrii, Europy-Środkowo Wschodniej i Rosji, Prezes Generali CEE Holding B.V., komentuje: “W Regionie  Austrii, Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji widzimy potrzebę rozwoju rozwiązań łączących obszary ubezpieczeń i zarządzania aktywami. W pełni popieramy rozwój tej jedynej w swoim rodzaju strategicznej inicjatywy biznesowej w Polsce.

Firma będzie nadzorowana przez nasze Biuro Regionalne w Pradze jako część Linii  Zarządzania Aktywami. Dzięki pracy wniesionej przez obecny zespół Union Investment TFI, nie będzie to wiązać się z żadnymi znaczącymi zmianami dla klientów. W dalszym rozwoju będziemy łączyć kompetencje i know-how Grupy Generali i Union Investment TFI, aby oferować klientom i partnerom biznesowym najlepsze w swojej klasie ubezpieczenia, zarządzanie aktywami oraz produkty i usługi finansowe.”

Planowane dołączenie Union Investment TFI do Grupy Generali umocni naszą pozycję rynkową i będzie wspierać nasz dynamiczny wzrost i koncentrację na klientach.

Alexander Schindler, Członek Zarządu Union Asset Management Holding AG powiedział: “Doskonała pozycja rynkowa Union Investment TFI oraz wypracowana przez lata profesjonalna reputacja  zespołu zarządzającego pozwoliła nam zaprosić do negocjacji wyłącznie renomowane i stabilne instytucje finansowe. Firma jest w świetnej kondycji. Ponad dwadzieścia lat  doświadczenia w zmiennych warunkach rynkowych pozwoliło wypracować doskonały proces inwestycyjny, którego odbiciem jest wysoka jakość portfeli funduszy. Jesteśmy przekonani, że Grupa Generali zapewni Union Investment TFI optymalne warunki dalszego rozwoju w Polsce z korzyścią dla klientów, partnerów biznesowych i zespołu firmy.”

Małgorzata Góra- Dubiela, Prezes Zarządu Union Investment TFI  podkreśla, że zmiana akcjonariusza to wyjątkowa okazja do zaoferowania klientom jeszcze lepszych rozwiązań. “Firma kontynuuje działanie z tym samym profesjonalnym zespołem, portfelem produktów wysokiej jakości i procesami biznesowymi. Cieszymy się z nowych możliwości, które wynikają ze strategicznego partnerstwa z Grupą Generali.”