Wyniki wyszukiwania
Prognozy Generali Investments TFI na 2020 rok
Zarządzający Generali Investments TFI przygotowali prognozy na rok 2020. Pomimo spowolnienia gospodarczego, wiele klas aktywów nadal ma potencjał generowania atrakcyjnych stóp zwrotu.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/prognozy-generali-investments-tfi-na-2020-rok
Opublikowany: 13.01.2020
Rynki wschodzące na koniec 2020 – komentarz zarządzającego
Dla gospodarek wschodzących i globalnego rynku obligacji kilka kwestii ma teraz kluczowe znaczenie: wyniki wyborów prezydenckich i senackich w USA (i idąca za tym polityka handlowa oraz wielkość pakietu stymulacyjnego), globalne ożywienie gospodarcze podsycone nadziejami związanymi z efektywnością szczepionki na covid-19 oraz zmiana podejścia do inflacji przez FED oraz reflacja na rynkach wschodzących.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/rynki-wschodzace-na-koniec-2020-%E2%80%93-komentarz-zarzadzajacego
Opublikowany: 20.11.2020
Grudzień miesiącem wzrostów
Od początku grudnia mamy typowy rynek risk-on. Ceny akcji idą do góry, co widać na przykładzie MSCI World Indeks, który urósł o 2,8%. Jeszcze lepiej radzą sobie rynki wschodzące, na których wzrosty dochodzą do 5%.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/grudzien-miesiacem-wzrostow
Opublikowany: 18.12.2020
Prognozy inwestycyjne Generali Investments TFI na 2021 rok
2021 to w naszej ocenie rekordowo niskie stopy procentowe i otoczenie makroekonomiczne sprzyjające inwestowaniu w bardziej ryzykowne klasy aktywów: akcje i obligacje, zwłaszcza rynków rozwijających się oraz złoto.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/prognozy-inwestycyjne-generali-investments-tfi-na-2021-rok
Opublikowany: 30.12.2020
Polityka monetarna skutecznie uspokaja rynek długu
Rynek długu zareagował bardzo spokojnie na wyniki wyborów, które oznaczają kontynuację dotychczasowych kierunków polityki gospodarczej. Obietnice dotyczące wsparcia rynku obligacji zostały złożone w pierwszej fazie kryzysu i są realizowane.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/polityka-monetarna-skutecznie-uspokaja-rynek-dlugu
Opublikowany: 17.07.2020
Styczeń na rynkach akcyjnych
Dobry początek roku na giełdach, szczególnie z perspektywy inwestorów amerykańskich. Wyniki FAAMNG po raz kolejny nie zawiodły; Netflix notuje imponujący przyrost nowych subskrybentów; giełda i emocje nie idą w parze; czy Bitcoin na stałe wchodzi do krajobrazu finansowego?
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/styczen-na-rynkach-akcyjnych
Opublikowany: 09.02.2021
Komentarz do sytuacji na rynku złota
W ostatnich tygodniach słabsze zachowanie złota jest spowodowane wzrostami rentowności obligacji oraz gwałtownymi wzrostami kryptowalut. W długim terminie podtrzymujemy pozytywne nastawienie do kruszcu ze względu na politykę banków centralnych oraz oczekiwania co do inflacji. Złoto znalazło się obecnie na ciekawych poziomach wsparcia z punktu widzenia analizy technicznej.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/komentarz-do-sytuacji-na-rynku-zlota
Opublikowany: 16.03.2021
Inflacja: słowo-klucz dla gospodarek Europy i USA
Inflacja wzrasta na większości ważnych rynków z wyjątkiem Chin i Japonii. Banki centralne odmiennie reagują na presję cenową. Prognozowanie w Polsce utrudnia brak forward guidance ze strony RPP.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/inflacja-slowo-klucz-dla-gospodarek-europy-i-usa
Opublikowany: 28.10.2021
Dobry czas dla złota
Nie tylko obecne geopolityczne zawirowania, ale i otoczenie makroekonomiczne korzystnie wpływają na ceny złota. Pomimo niedawnego wzrostu, realna stopa procentowa jest wciąż ujemna, co wspiera kurs złotego kruszcu.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/dobry-czas-dla-zlota
Opublikowany: 24.02.2022
Czas na obligacje
Wysoka zmienność i obniżona płynność nie zachęcają do inwestowania w ryzykowne aktywa; długoterminowe obligacje skarbowe przynoszą dobry zysk; obligacje korporacyjne pod presją nadchodzącej recesji; banki kontynuują podnoszenie stóp procentowych.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/czas-na-obligacje
Opublikowany: 11.07.2022
Prognozy inwestycyjne na 2023 rok
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/prognozy-inwestycyjne-na-2023-rok
Opublikowany: 18.01.2023
Dobry czas na rynku długu
Wyniki na krajowym rynku papierów dłużnych są w tym roku bardzo atrakcyjne. W ostatnim czasie polski rynek był głównie pod wpływem wydarzeń na rynkach bazowych. Rentowności w Niemczech i w Stanach Zjednoczonych bardzo mocno spadły.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/dobry-czas-na-rynku-dlugu
Opublikowany: 04.12.2023
Poznaj subfundusz: Generali Euro
Generali EURO to subfundusz krótkoterminowych papierów dłużnych denominowany w walucie euro. Co istotne wpłaty, wypłaty, wycena funduszu oraz zgodnie w polityką inwestycyjną nie mniej niż 50 % aktywów subfunduszu są denominowane w euro. Generali EURO inwestuje zarówno w obligacje skarbowe, jak i obligacje przedsiębiorstw oraz listy zastawne.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/poznaj-subfundusz-generali-euro
Opublikowany: 12.12.2023
Prognozy inwestycyjne na 2024 rok
Doskonałe prognozy nie istnieją. Istnieje jednak przemyślane podejście do prognozowania, oparte na wieloletnim doświadczeniu.
Kierując się przytoczoną myślą, w pierwszej części prognoz inwestycyjnych na 2024 r. dotyczącej oceny sytuacji makroekonomicznej, omawiamy: jak patrzymy na kontekst geopolityczny, jak będą przebiegać procesy inflacyjne, jaką politykę banków centralnych przewidują rynki.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/prognozy-inwestycyjne-na-2024-rok
Opublikowany: 15.01.2024
Inwestycje w walutach obcych – Generali Dolar
Subfundusz Generali Dolar kieruje się dość prostymi założeniami, jeśli chodzi o filozofię inwestowania. Subfundusz może inwestować zarówno w obligacje korporacyjne, jak i rządowe, a wskaźnik modified duration części dłużnej portfela subfunduszu zawiera się w przedziale 0-3.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/inwestycje-w-walutach-obcych-generali-dolar
Opublikowany: 07.02.2025
Czy ECB czeka zmiana polityki monetarnej?
Ostatnie posiedzenie z udziałem Mario Draghi w Europejskim Banku Centralnym za nami. Stery w ECB już 1 listopada przejmie Christine Lagarde. Rada pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie i trzyma się aktualnego pakietu środków luzujących, ogłoszonego w zeszłym miesiącu.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/czy-ecb-czeka-zmiana-polityki-monetarnej
Opublikowany: 29.10.2019
Szum informacyjny nie pomaga rynkom
• Brexit już nie straszny, kurs funta umacnia się • Spór wokół sytuacji w Honkongu i Sinciang nie wpływa na postęp negocjacji • Wskaźniki makroekonomiczne dla strefy euro notują wzrosty.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/szum-informacyjny-nie-pomaga-rynkom
Opublikowany: 09.12.2019
Aktualizacja prognoz inwestycyjnych dla funduszy Generali Investments TFI
Zarządzający funduszami Generali Investments TFI przygotowali aktualizację prognoz dla poszczególnych klas aktywów w oparciu o analizę obecnych warunków rynkowych. Jakie czynniki makroekonomiczne obecnie najbardziej wpływają na rynki?
• potężne programy stymulacyjne uruchomione w wielu krajach w celu ratowania miejsc pracy i umożliwienia szybkiego restartu gospodarek;
• luźna polityka monetarna głównych Banków Centralnych.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/aktualizacja-prognoz-inwestycyjnych-dla-funduszy-generali-investments-tfi
Opublikowany: 03.07.2020
Korekta na globalnych rynkach
Trwa miesiąc korekt na ryzykownych klasach aktywów. Przyglądając się poszczególnym klasom aktywów widzimy typowy schemat risk off, czyli; akcje idą w dół (S&P -3%), dolar umacnia się, a amerykańskie obligacje skarbowe lekko idą w górę. Z tego wzorca wyłamuje się jedynie zachowanie instrumentów rynków wschodzących, szczególnie obligacji denominowanych w twardych walutach (euro, dolar), które zachowują się dobrze.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/korekta-na-globalnych-rynkach
Opublikowany: 23.09.2020
Co dalej z pieniędzmi po pandemii?
Obserwując dynamikę ostatnich zdarzeń warto sięgnąć po główne tezy MMT (Modern Monetary Theory) i sprawdzić, czy mogą one dobrze opisywać bieżącą rzeczywistość. Przy czym nie jest naszą intencją jej ocena. Chcemy przyjrzeć się tej sytuacji, postawić diagnozę i sprawdzić hipotezę czy - i ewentualnie jak - działania rządów i banków centralnych wpisują się w założenia MMT.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/co-dalej-z-pieniedzmi-po-pandemii
Opublikowany: 04.06.2020
Stopy procentowe trzęsą rynkami
Inflacja wciąż rośnie mimo oczekiwań rynku; pomimo sprzyjającego otoczenia rentowności papierów zmiennokuponowych wciąż pną się do góry; Banki centralne podnoszą stopy procentowe.
https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/stopy-procentowe-trzesa-rynkami
Opublikowany: 27.06.2022